Полициска акција во Куманово – пронајден цел арсенал оружје

Полициска акција во Куманово – пронајден цел арсенал оружје

Полициска акција во Куманово – пронајден цел арсенал оружје

Коментарите се исклучени на Полициска акција во Куманово – пронајден цел арсенал оружје
Share Button

Како што информираат од МВР, утринава во 05.30 часот, врз основ на судска наредба, полициски службеници од СВР Куманово извршија претрес на неколку локации во Черкеско село, кумановско. Притоа, во домот на Б.И.  (38) биле пронајдени и одземени една автоматска пушка  и две рамки со 45 куршуми.  Додека, во домот на Н.Б. (58) биле пронајдени и одземени еден пиштол непозната марка калибар 7,62 мм со рамка со осум куршуми, пиштол „Смит Венсон“ со рамка со осум куршуми, пиштол „Пат Енгл“ со рамка со шест куршуми, една рамка со осум куршуми калибар 7,62 мм и една ловна пушка  „Бајкал“ калибар 12х76 со четири патрони.

По целосно расчистување и документирање на случајот, против Б.Н. и Н.Б. ќе биде поднесена кривична пријава поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи“, казниво по член 396 од Кривичниот законик на Република Македонија

уредник

Related Posts

За испишаните графити на Широк Сокак во СВР – Битола повикани две лица на распит

Коментарите се исклучени на За испишаните графити на Широк Сокак во СВР – Битола повикани две лица на распит

Битола:Се скарале па му забодел нож в грб

Коментарите се исклучени на Битола:Се скарале па му забодел нож в грб

Наместо пецива во комбето ставил мигранти, се обидел да бега како на филм но македонската полиција го фати

Коментарите се исклучени на Наместо пецива во комбето ставил мигранти, се обидел да бега како на филм но македонската полиција го фати

24-годишна струмичанка физчки нападнала полицаец на кој му е укажана лекарска помош во Клиничка болница Битола

Коментарите се исклучени на 24-годишна струмичанка физчки нападнала полицаец на кој му е укажана лекарска помош во Клиничка болница Битола

Притвор за лицето што ја терало штитеничката од „25 Мај“ да дава сексуални услуги за пари

Коментарите се исклучени на Притвор за лицето што ја терало штитеничката од „25 Мај“ да дава сексуални услуги за пари

Create AccountLog In Your Account