УЧЕСНИЦИТЕ НА ПРОТЕСТОТ БАРААТ ОСТАВКА ОД ПРВИОТ ЧОВЕК НА МВР

УЧЕСНИЦИТЕ НА ПРОТЕСТОТ БАРААТ ОСТАВКА ОД ПРВИОТ ЧОВЕК НА МВР

УЧЕСНИЦИТЕ НА ПРОТЕСТОТ БАРААТ ОСТАВКА ОД ПРВИОТ ЧОВЕК НА МВР

Коментарите се исклучени на УЧЕСНИЦИТЕ НА ПРОТЕСТОТ БАРААТ ОСТАВКА ОД ПРВИОТ ЧОВЕК НА МВР
Share Button

Учесниците на протестот пред Собрание, кој се одржува против промена на името, најавија кривична пријава против Оливер Спасовски поради прекумерна упоребна на сила од страна на полицијата на протестите.

Извикувајќи „оставка, оставка“, тие упатија и барање до медиумите и новинарите да работат чесно.

уредник

Related Posts

Преку писмо се огласија фамилиите на загинатите планинари Калина и Александар, а нивните тела пристигнале денеска

Коментарите се исклучени на Преку писмо се огласија фамилиите на загинатите планинари Калина и Александар, а нивните тела пристигнале денеска

Агатангел за законот за јазиците

Коментарите се исклучени на Агатангел за законот за јазиците

Create AccountLog In Your Account