И вечерва протест пред Собрание,најавија пријави за оние кои што како што рекоа направиле современ геноцид

И вечерва протест пред Собрание,најавија пријави за оние кои што како што рекоа направиле современ геноцид

Коментарите се исклучени на И вечерва протест пред Собрание,најавија пријави за оние кои што како што рекоа направиле современ геноцид
Share Button

Ванковска за Заев: Му утврдија отсуство на реформи, корупција во власта, лошо судство, а тој среќен

Коментарите се исклучени на Ванковска за Заев: Му утврдија отсуство на реформи, корупција во власта, лошо судство, а тој среќен
Share Button

Мицкоски: Одложувањето на датумот значи катастрофа, Димитров да си поднесе оставка

Коментарите се исклучени на Мицкоски: Одложувањето на датумот значи катастрофа, Димитров да си поднесе оставка
Share Button

Заев на фејсбук: Уште едно големо признание за нашата земја!Ама не ја спомна условеноста

Коментарите се исклучени на Заев на фејсбук: Уште едно големо признание за нашата земја!Ама не ја спомна условеноста
Share Button

Коѕиас:Сaми сакаат да се викаат Северна Македонија (видео)

Коментарите се исклучени на Коѕиас:Сaми сакаат да се викаат Северна Македонија (видео)
Share Button

Од изјавата на Коѕиас линк ТУКА ВИДЕО      

Македонија нема да добие датум за преговори оваа година!Можно е условно отворање на преговори во јуни 2019

Коментарите се исклучени на Македонија нема да добие датум за преговори оваа година!Можно е условно отворање на преговори во јуни 2019
Share Button

Видео со дрон од големиот сенароден протест “Никогаш Северна, Секогаш Македонија”

Коментарите се исклучени на Видео со дрон од големиот сенароден протест “Никогаш Северна, Секогаш Македонија”
Share Button

Видео со дрон од протестот "Никогаш Северна, Секогаш Македонија" СПОДЕЛУВАЈВидео со дрон од големиот сенароден протест "Никогаш Северна, Секогаш Македонија". Оддржавме досега најголем непартиски протест за одбрана на името Македонија. Беше тешко и жешко да се оддржи протестот, бевме замолчувани, но успеавме! Ние како студенти бевме оставени сами на себе да се бориме против зависта
Complete Reading

Притворот полош од затворот: Катастрофални услови во казнено-поправните установи

Коментарите се исклучени на Притворот полош од затворот: Катастрофални услови во казнено-поправните установи
Share Button

Според Годишниот извештај на Народниот правобранител, македонските затвори немаат елементарни услови за престој.

Create AccountLog In Your Account