Временска прогноза:До четврток претежно облачно и посвежо време со врнежи од дожд и ретки грмежи

Временска прогноза:До четврток претежно облачно и посвежо време со врнежи од дожд и ретки грмежи

Временска прогноза:До четврток претежно облачно и посвежо време со врнежи од дожд и ретки грмежи

Коментарите се исклучени на Временска прогноза:До четврток претежно облачно и посвежо време со врнежи од дожд и ретки грмежи
Share Button

До четврток нашето подрачје ќе биде под влијание на циклонска активност што ќе предизвика претежно облачно и посвежо време со врнежи од дожд и ретки грмежи. Од целиот бран локално се очекува да наврнат и над 75 л/м2 дожд. Утре попладне, во текот на ноќта како и в четврток претпладне врнежите ќе бидат поинтензивни и за кратко време ќе наврне поголема количина на воден талог (околу 50 л/м2 за 6 часа), особено во јужните и југоисточните делови. В петок и сабота времето ќе биде посончево со значителен пораст на дневната температура, но во попладневните часови ќе има локална појава на краткотраен пороен дожд и грмежи.

уредник

Related Posts

Состојбата по врнежите од дожд

Коментарите се исклучени на Состојбата по врнежите од дожд

Протест пред домот на пратеничката од СДСМ Кети Смилеска

Коментарите се исклучени на Протест пред домот на пратеничката од СДСМ Кети Смилеска

Митрополитот Преспанско-пелагонискиот г. Петар:Отсега наместо со добро утро треба да се поздравуваме со Господ да ни е напомош

Коментарите се исклучени на Митрополитот Преспанско-пелагонискиот г. Петар:Отсега наместо со добро утро треба да се поздравуваме со Господ да ни е напомош

Македонија нема да добие датум за преговори оваа година!Можно е условно отворање на преговори во јуни 2019

Коментарите се исклучени на Македонија нема да добие датум за преговори оваа година!Можно е условно отворање на преговори во јуни 2019

И во Битола многу високо ниво на загаденост

Коментарите се исклучени на И во Битола многу високо ниво на загаденост

Create AccountLog In Your Account