Ограбена црква на Света Петка во Кичевско

Ограбена црква на Света Петка во Кичевско

Ограбена црква на Света Петка во Кичевско

Коментарите се исклучени на Ограбена црква на Света Петка во Кичевско
Share Button

Непознат сторител извршил тешка кражба во црквата „Света Петка“ во кичевското село Прострање, при што откако влегол во црквата, со подесен предмет делувал на катанецот од металната каса и одзел околу 1.500 денари.

Исто така, во период од 23 до 25.06.2018 година во село Прострање, непознат сторител го пронашол клучот од влезната врата во црквата „Св. Никола“, по што влегол внатре и откако не пронашол ништо, заминал.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и целосно расчистување на настаните.

уредник

Related Posts

24-годишна струмичанка физчки нападнала полицаец на кој му е укажана лекарска помош во Клиничка болница Битола

Коментарите се исклучени на 24-годишна струмичанка физчки нападнала полицаец на кој му е укажана лекарска помош во Клиничка болница Битола

Битолчанка пронајдена мртва со изгореници по телото

Коментарите се исклучени на Битолчанка пронајдена мртва со изгореници по телото

За испишаните графити на Широк Сокак во СВР – Битола повикани две лица на распит

Коментарите се исклучени на За испишаните графити на Широк Сокак во СВР – Битола повикани две лица на распит

Притвореник во битолскиот затвор се обеси

Коментарите се исклучени на Притвореник во битолскиот затвор се обеси

Скинал страница од пасошот и залепил друга, мислел така ќе помине граничен премин

Коментарите се исклучени на Скинал страница од пасошот и залепил друга, мислел така ќе помине граничен премин

Create AccountLog In Your Account