Полициска акција во угостителски објекти во Гостиварско, има и приведени

Полициска акција во угостителски објекти во Гостиварско, има и приведени

Полициска акција во угостителски објекти во Гостиварско, има и приведени

Коментарите се исклучени на Полициска акција во угостителски објекти во Гостиварско, има и приведени
Share Button

Седум танчерки биле приведени ноќеска во полициска акција во гостиварското село Добридол, информира полицијата.

Според истиот извор, при акциска контрола во угостителски објект во село Добридол, гостиварско, сопственост на Б.Р.(25) од истото село, биле затекнати седум женски лица (танчерки), а од нив четири биле странски и три државјанки на Република Македонија.

Четирите странски државјанки (три од Република Косово и една од Република Словенија), на возраст од 20 до 32 години, поради злоупотреба на туристичкиот престој, односно престојување спротивно на целта, биле приведени и задржани во Полициската станица Тетово за понатамошна постапка.

Во исто време била спроведена акциска контрола и во угостителски објект во село Чегране, гостиварско, во кој биле затекнати осум женски лица, сите македонски државјанки.

уредник

Related Posts

Во аптека во Битола непознат сторител со закана со пиштол извршил разбојништво

Коментарите се исклучени на Во аптека во Битола непознат сторител со закана со пиштол извршил разбојништво

Полицијата гони неколку лица за случајот со малолетничката од „25 Мај“

Коментарите се исклучени на Полицијата гони неколку лица за случајот со малолетничката од „25 Мај“

Откако му удрил тупаница се смириле и се прегрнале

Коментарите се исклучени на Откако му удрил тупаница се смириле и се прегрнале

Три лица приведени вчера на „Партизанска“во Битола: Пијани се тепале, па ги нападнале и полицајците

Коментарите се исклучени на Три лица приведени вчера на „Партизанска“во Битола: Пијани се тепале, па ги нападнале и полицајците

ТВ „Шења“: Во престрелката во Мала Речица убиен е кумановецот Наип Реџепи

Коментарите се исклучени на ТВ „Шења“: Во престрелката во Мала Речица убиен е кумановецот Наип Реџепи

Во автомобил во Тетово избил пожар, внатре тригодишно дете

Коментарите се исклучени на Во автомобил во Тетово избил пожар, внатре тригодишно дете

Create AccountLog In Your Account