Гостивар:Полицајци се обиделе да го приведат, ги претепал

Гостивар:Полицајци се обиделе да го приведат, ги претепал

Гостивар:Полицајци се обиделе да го приведат, ги претепал

Коментарите се исклучени на Гостивар:Полицајци се обиделе да го приведат, ги претепал
Share Button

Гостиварец на возраст од 33 години нападнал и претепал двајца полициски службеници кои се обиделе да го приведат. Едниот од полициските службеници завршил со скршен нос, а другиот се здобил со повреда во пределот на десната потколеница и дланка.

Д.К. (33) од Гостивар при обид да биде приведен од страна на двајца полициски службеници, почнал да дава активен отпор и со тупаница го удрил едниот полициски службеник во пределот на носот, нанесувајќи му фрактура со крварење, а со повреда во пределот на десната потколеница и десната дланка се здобил и другиот полициски службеник.

По кратко време Д.К. бил приведен во полициска станица за понатамошна постапка. По целосното расчистување и документирање на настанот ќе следи соодветен поднесок.

уредник

Related Posts

Ограбена црква на Света Петка во Кичевско

Коментарите се исклучени на Ограбена црква на Света Петка во Кичевско

Во аптека во Битола непознат сторител со закана со пиштол извршил разбојништво

Коментарите се исклучени на Во аптека во Битола непознат сторител со закана со пиштол извршил разбојништво

Струмичанец заработи кривична, имал сексуален однос со 13-годишно девојче

Коментарите се исклучени на Струмичанец заработи кривична, имал сексуален однос со 13-годишно девојче

Запален автомобил на пратеничка од СДСМ, полицијата цела ноќ дежурала пред домови на пратеници

Коментарите се исклучени на Запален автомобил на пратеничка од СДСМ, полицијата цела ноќ дежурала пред домови на пратеници

За испишаните графити на Широк Сокак во СВР – Битола повикани две лица на распит

Коментарите се исклучени на За испишаните графити на Широк Сокак во СВР – Битола повикани две лица на распит

Тело во распаѓање е најдено обесено во боровата шума над средното училиште во Ресен

Коментарите се исклучени на Тело во распаѓање е најдено обесено во боровата шума над средното училиште во Ресен

Опожарено возило во Кавадарци, причинета поголема материјална штета

Коментарите се исклучени на Опожарено возило во Кавадарци, причинета поголема материјална штета

Create AccountLog In Your Account