На скопска клиника ги држел вработените како заложници и се заканувал со нож

На скопска клиника ги држел вработените како заложници и се заканувал со нож

На скопска клиника ги држел вработените како заложници и се заканувал со нож

Коментарите се исклучени на На скопска клиника ги држел вработените како заложници и се заканувал со нож
Share Button

Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава против Х.Б.(43) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела “противправно лишување од слобода“, “насилство“ и “загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“.

На 13.06.2018 година околу 11:00 часот во Скопје во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, на одделението за хематологија, пријавениот им упатувал закани на вработени во клиниката, при што не им дозволувал да ја напуштат просторијата.

Потоа, во ходникот, пријавениот и упатил закани по животот на вработената М.Ѓ.(47) од Скопје, при што со нож се обидел физички да го нападне Б.К. (32)  од Скопје.

уредник

Related Posts

57-годишен битолчанец пријавил дека исчезнала неговата 32-годишна ќерка

Коментарите се исклучени на 57-годишен битолчанец пријавил дека исчезнала неговата 32-годишна ќерка

Притвор за лицето што ја терало штитеничката од „25 Мај“ да дава сексуални услуги за пари

Коментарите се исклучени на Притвор за лицето што ја терало штитеничката од „25 Мај“ да дава сексуални услуги за пари

Тешко повредена пратеничка на СДСМ

Коментарите се исклучени на Тешко повредена пратеничка на СДСМ

Двајца повредени во сообраќајна несреќа на патот Прилеп-Битола

Коментарите се исклучени на Двајца повредени во сообраќајна несреќа на патот Прилеп-Битола

Полицијата ноќеска приведе 10 странски државјанки во угостителски објект во тетовско Жеровјане

Коментарите се исклучени на Полицијата ноќеска приведе 10 странски државјанки во угостителски објект во тетовско Жеровјане

Инспектор со фалсификат напредувал во МВР, а станал и доцент

Коментарите се исклучени на Инспектор со фалсификат напредувал во МВР, а станал и доцент

Create AccountLog In Your Account