Тепачка во Идризово: На затвореник му го скршиле носот и го пресекле со нож

Тепачка  во Идризово: На затвореник му го скршиле носот и го пресекле со нож

Тепачка во Идризово: На затвореник му го скршиле носот и го пресекле со нож

Коментарите се исклучени на Тепачка во Идризово: На затвореник му го скршиле носот и го пресекле со нож
Share Button

Ноќеска околу 01.30 часот во Казнено поправна установа “Идризово“ избила тепачка во која Е.А. (40) од Скопје, физички го нападнал С.К. (34) од Кочани, при што му нанел тешка телесна повреда (фрактура на носна коска), додека со нож му нанел расекотина во пределот на лицето.

По ова, С.К. бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, и по укажаната лекарска помош бил вратен во КПУ Идризово.

уредник

Related Posts

Битолчанец (23) живеел вонбрачно со дете (15), доби кривична пријава

Коментарите се исклучени на Битолчанец (23) живеел вонбрачно со дете (15), доби кривична пријава

Директор на една од највисоките државни културни институции вечерва пијан прегазил девојче во скопска Кисела Вода

Коментарите се исклучени на Директор на една од највисоките државни културни институции вечерва пијан прегазил девојче во скопска Кисела Вода

Пред да се запише на факултет положил пет испити

Коментарите се исклучени на Пред да се запише на факултет положил пет испити

Пронајдено тело во распаѓање во кичевско – починатиот идентификуван како 27-годишно момче

Коментарите се исклучени на Пронајдено тело во распаѓање во кичевско – починатиот идентификуван како 27-годишно момче

Нападнат наставник на прослава на полуматура во Прилеп

Коментарите се исклучени на Нападнат наставник на прослава на полуматура во Прилеп

Create AccountLog In Your Account