Педесетгодишен таксист силувал 15-годишно девојче во Битола

Share Button

Полицијата поднесе кривична пријава против педесетгодишниот П.К. од Битолско поради сомнеж дека силувал петнаесетгодишно девојче од Битола.

МВР соопшти дека настанот се случил во близина на улицата Раштанска во Битола во такси-возило, кое било управувано од страна на осомничениот.