Полиција и претрес во домот на Стевчо Јакимовски, можно е и да биде приведен

Полиција и претрес во домот на Стевчо Јакимовски, можно е и да биде приведен

Полиција и претрес во домот на Стевчо Јакимовски, можно е и да биде приведен

Коментарите се исклучени на Полиција и претрес во домот на Стевчо Јакимовски, можно е и да биде приведен
Share Button

Телма дознава дека полицијата врши претрес во куќата во Жданец на поранешниот градоначалник на општина Карпош, Стевчо Јакимовски.

Претресот се врши по налог на друга државна институција, заради сомневање за злоупотреба на службена должност.

Според извори блиски до истрагата, досега се обезбедени и други докази за финансиски малверзации од страна на Јакимовски.

Не се искллучува можноста тој да биде приведен и однесен на распит.- јавува Телма

уредник

Related Posts

АПЕЛ ЗА ПОМОШ НА 50 ГОДИШНА ЖЕНА И РАК И ТУМОР И ВЕШТАЧКО КОЛЕНО СЕ ДВИЖИ СО ПОМОШ НА ПАТЕРИЦА

Коментарите се исклучени на АПЕЛ ЗА ПОМОШ НА 50 ГОДИШНА ЖЕНА И РАК И ТУМОР И ВЕШТАЧКО КОЛЕНО СЕ ДВИЖИ СО ПОМОШ НА ПАТЕРИЦА

Create AccountLog In Your Account