Хах…смешки!Заев ќе ја спасува Општина Битола од нов „Транспортер“

Хах…смешки!Заев ќе ја спасува Општина Битола од нов „Транспортер“

Хах…смешки!Заев ќе ја спасува Општина Битола од нов „Транспортер“

Коментарите се исклучени на Хах…смешки!Заев ќе ја спасува Општина Битола од нов „Транспортер“
Share Button

Со промена на Законот за сообраќај, кој влегува во Собрание, и со директно решение на централната власт со формирање Kомисија предводена од премиерот Зоран Заев, ќе се решаваат проблемите со превозот и долговите на училиштата во Битола.

Ова го најави локалната власт од Битола, откако пред советниците на дневен ред се најдоа измените на одлуката и дополнувањето на тарифата за општински линиски превоз, донесени во 2012 и во 2015 година.

Политичката сцена во градот се разгоре, откако Советот донесе одлука Општината да спроведе постапка за јавна набавка за превоз на ученици кои имаат право на бесплатен школски превоз, а ќе ги користат линиите од општинскиот линиски превоз.

Со оглед на фактот што СЈО отвори предмет „Транспортер“, во кој за криминал тежок 360.000 евра им се суди на поранешниот градоначалник Владимир Талески и на 20 негови соработници, сегашната опозиција од ВМРО-ДПМНЕ силно ја нападна власта дека само се обидува да ја замајува јавноста, затоа што ништо не се менува со постапката, а цените за превозот остануваат исти.

 

Опозицијата побара рефундирање на парите на родителите чии деца останале без превоз

цел текст тука

уредник

Related Posts

Милчин: Заев, врати се дома! Ни Господ, ни поповите нема да ти помогнат

Коментарите се исклучени на Милчин: Заев, врати се дома! Ни Господ, ни поповите нема да ти помогнат

Притворот полош од затворот: Катастрофални услови во казнено-поправните установи

Коментарите се исклучени на Притворот полош од затворот: Катастрофални услови во казнено-поправните установи

Денесовски до Сугаревски-Не глуми Итар Пејо ,во Мариово нема шеици!

Коментарите се исклучени на Денесовски до Сугаревски-Не глуми Итар Пејо ,во Мариово нема шеици!

ШАНЕЛ ГО СТРЕСЕ ШИРОК СОКАК СО МАНЕКЕНКИТЕ И МАНЕКЕНИТЕ(фотогалерија)

Коментарите се исклучени на ШАНЕЛ ГО СТРЕСЕ ШИРОК СОКАК СО МАНЕКЕНКИТЕ И МАНЕКЕНИТЕ(фотогалерија)

Create AccountLog In Your Account