Битолчанец повреден додека гасел пожар во својот дом

Битолчанец повреден додека гасел пожар во својот дом

Битолчанец повреден додека гасел пожар во својот дом

Коментарите се исклучени на Битолчанец повреден додека гасел пожар во својот дом
Share Button

Вчера околу 19.35 часот во куќата сопственост на С.С. (58) на ул.„Лавчански пат“ во Битола, кој живеел сам, избувнал пожар.

Пожарот настанал во една од собите и во тој момент С.С. бил во куќата.

Од страна на екипа од Територијалната противпожарна единица Битола пожарот бил изгаснат.

Во обид да го гаси пожарот, С.С. се здобил со повреди по што бил пренесен во Клиничката болница Битола.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

уредник

Related Posts

МВР: Во протестите повредени седум полицајци и приведени 25 лица

Коментарите се исклучени на МВР: Во протестите повредени седум полицајци и приведени 25 лица

Тепачка во Центарот за бездомници во Чичино село

Коментарите се исклучени на Тепачка во Центарот за бездомници во Чичино село

Полицаец заврши во притвор, дома му нашле марихуана

Коментарите се исклучени на Полицаец заврши во притвор, дома му нашле марихуана

Сообраќајка се случила попладнево на патот Битола- Прилеп,смачкан автомобил и превртен камион

Коментарите се исклучени на Сообраќајка се случила попладнево на патот Битола- Прилеп,смачкан автомобил и превртен камион

Два воза удриле во поставени предмети на пругата кај Смоквица

Коментарите се исклучени на Два воза удриле во поставени предмети на пругата кај Смоквица

Create AccountLog In Your Account