Драма во Охрид: Прилепчанец се заканувал со дрво а радовишанец со нож

Драма во Охрид: Прилепчанец се заканувал со дрво а радовишанец со нож

Драма во Охрид: Прилепчанец се заканувал со дрво а радовишанец со нож

Коментарите се исклучени на Драма во Охрид: Прилепчанец се заканувал со дрво а радовишанец со нож
Share Button

Вчера во 15.45 часот во Пoлициската станица Охрид, било пријавено дека во пекара на ул. „Гоце Делчев“ во Охрид, по вербална расправија, настанала и физичка пресметка меѓу лицата О.М. (27) од Прилеп, со престојувалиште во Охрид, и Д.Д. (39) од Радовиш, со престојувалиште во Охрид. Притоа, О.М. се заканувал со дрво , а Д.Д. со нож. Во еден момент О.М. со десната рака го фатил сечивото од ножот и се здобил со тешки телесни повреди. Тој бил пренесен во болницата „Св.Еразмо“ каде бил задржан на лекување.

уредник

Related Posts

Сообраќајка на патот Градско – Прилеп, повреден битолчанец кој со возило излета од патот

Коментарите се исклучени на Сообраќајка на патот Градско – Прилеп, повреден битолчанец кој со возило излета од патот

Полицијата вчера ја пронашла исчезната штитеничка на домот „Ранка Милановиќ“

Коментарите се исклучени на Полицијата вчера ја пронашла исчезната штитеничка на домот „Ранка Милановиќ“

Полицијата кај Мала Речица запрела возило, во торба на задното седиште пронашле автоматска пушка и рамка со шест куршуми

Коментарите се исклучени на Полицијата кај Мала Речица запрела возило, во торба на задното седиште пронашле автоматска пушка и рамка со шест куршуми

Create AccountLog In Your Account