Тетовец се заканувал со пиштол бидејќи не му дале невеста

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на лицето и за расчистување на случајот.

Во гостиварската полиција синоќа 28-годишен жител на селото Здуње, гостиварско, пријавил дека околу 19.30 часот пред неговата куќа дошло лице од село Врапчиште, тетовско, кој ја побарал за сопруга неговата сестра.
Откако тој не дозволил, тетовецот извадил пиштол и му се заканил дека ќе го убие, по што заминал.