Поветкин го покажа лицето по борбата со Џошуа и изгледа – страшно (ФОТО)

Ентони Џошуа на „Вембли“ успеа во саботата со технички нокаут во седмата рунда да го победи 39-годишниот Русин, Александер Поветкин.

По дуелот на „Вембли“, Џошуа ги изненади навивачите, кога отиде во соблекувалната на Поветкин и таму му честиташе за добрата борба.

Поветкин подоцна на Инстаграм објави фотографии од свеото лице кое доби голем број удари, а Русинот има и неколку лузни и конци.