Ден: д.м.г

ЦК на ВМРО-ДПМНЕ:Поднесуваме кривична пријава против над 200 лица.ВМРО-ДПМНЕ смета дека референдумот е фалсификат

Share Button

За заклучоците од Централниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, кој се одржа вечерва, информираше потпретседателот на партијата,

ГДУ:За предвремени парламентарни избори, прво што треба да направиме е да се преброиме

Share Button

Итно спроверувње на попис и целсоно прочистување на Избирачкиот список. Сега кога на големо

Тошевски: Граѓаните мора да плаќаат од 2000 до 7000 денари за ученички превоз поради градоначалничката Петровска

Share Button

ДУИ:Време е за прифаќање на договорот од Преспа а не за предвремени избори

Share Button

Голема полициска акција, уапсен познат охридски бизнисмен

Share Button

Се бара зголемување на старосната границата за пензионирање

Share Button

Секта сее страв низ Скопје, не ги имало последниве 15 години во Македонија

Share Button

По обредното убиство -парчосување на мачка над сатанистички симболи на улица во Драчево, се по

Анкета на Новост:Дали сте за предвремени парламентарни избори?

Share Button

Вечерва седница на ЦК на ВМРО-ДПМНЕ

Share Button

Власта ги отфрли предизборните барања на ВМРО-ДПМНЕ

Share Button

Игли во храната на студентите од студентскиот дом „Гоце Делчев”

Share Button

Студентите од студентскиот дом „Гоце Делчев” во храната пронашле игла, а за жал, ова не

Тозиевски: 150 ученици останаа без превоз кој им е загарантиран, градоначалничката на Битола не сака да потпише

Share Button

Денес во Ресен се случи немил настан каде околу 150 ученици од Општина Ресен кои

Пожар избил во автолимарска работилница во Битола

Share Button

Учениците од ОУ „Ѓорѓија Пулевски“ немале намера некого да повредат

Share Button

Богојески потврди дека е разрешен од функцијата: Јас сум за демократија, тие за криминализација на ВМРО

Share Button

Реформаторот Петар Богојески потврди дека е разрешен од функцијата заменик-генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, од страна