“Хонда” удри во велосипед. Сообраќајка на патот Битола – Прилеп

Share Button

На 05.10.2018 година околу 18.00 часот на патниот правец Битола – Прилеп Х.Д.(30) од Прилеп управувајќи патничко моторно возило “Хонда” со прилепски регистарски удрил во велосипед управуван од Р.П.(55) од село Лажани.

По незгодата Р.П. била пренесена во Градска болница Прилеп каде од страна на доктор и биле констатирани тешки телесни повреди.