Полицијата трага по прилепчанка и нејзините две бебиња

Share Button

Министерството за внатрешни работи вчера околу 13 часот добило пријава во Полициската станица Прилеп од страна на Е.К. (37), дека неговата сопруга В.К. (29) со двете двомесечни деца се оддалечила во непознат правец на 06.10.2018 година во 15 часот.

МВР бара секакви информации и првзема мерки за расчистување на овој случај.