Шеесет и осумгодишен скопјанец се обидел да силува осумгодишно девојче

Шеесет и осумгодишен скопјанец вчера се обидел да изврши полов напад врз осумгодишно девојче, но бил спречен од страна на случаен минувач.

Како што е наведено во полицискиот билтен, вчера околу 15:20 часот на улица „Индира Ганди“, М.Ф. (68) од Скопје се обидел да изврши полов напад врз осумгодишно девојче, но бил спречен од страна на случаен минувач. М.Ф. е приведен во полициска станица.