21-годишниот прилепчанец кој беше пријавен за исчезнат е пронајден

Вчера во 12:20 часот во Полициска станица Прилеп, Г.С. (49) од село Селце, прилепско, пријавил дека го пронашол својот син В.С.(21), кој на 06.10.2018 година бил пријавен за исчезнат.

21- годишниот В.С. бил пронајден во планинарскиот дом лоциран на Селечка Планина.