Малолетник претепан кај спортската сала во Битола

П.М. пријавил синоќа дека на 19.10.2018 година околу 23.30 часот во градскиот парк позади спортската сала во Битола неговиот 14 годишен син бил физички нападнат од лицето К.А. од Битола.

Се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот.