Месец: м.г

ОО на СБМ Битола денеска со промоција на книгата „Битолска партизанска меморија“

Share Button

ОО на СБМ Битола во рамките на проектите поддржани од Министерство за култура на Република

Локализиран пожарот кај Беласица

Share Button

Православната Црква денес го празнува споменот на Преподобен Харитон Исповедник

Share Button

Кривична пријава за злоупотреба на службена положба и овластување

Share Button

Плинот од денеска повторно по нова цена

Share Button

Еве кој најмногу го навредуваше Хабиб, но си доби неколку удари за навредите

Share Button

Средба – Путин и Хабиб

Share Button

ИСКРШЕНИ СЕДУМ ПРОЗОРЦИ НА ЦРКВАТА „СВ. АТАНАСИЈ“ НА ТЕТОВСКОТО КАЛЕ

Share Button

Сообраќајна несреќа меѓу полициско возило и мотор во Битола

Share Button

Денеска е Ден на Светиот маченик Калистрат – Новост

Share Button

ОЈО:Моника Ристевска продавала дрога низ Скопје

Share Button

Војници на АРМ стрелале во воздух на границата со Грција за да спречат нелегално минување на мигранти

Share Button

 – Со неколку истрели во воздух на границата со Грција војници на АРМ спречиле група

Димовски за автобусите во Битола: Дојде животот? Или заглави на Плетвар?

Share Button

Читател до Новост:Би ве замолил доколку некој од вашите читатели има “Требник” да ми подари

Share Button

ФН:Отпадите во Скопје биле полни па немало каде да ги однесат автобусите

Share Button