Во струмичко во кафеана, сопственик тепал гостин

На 04.11.2018 година во СВР Струмица, К.Ј.(38) од село Просениково, струмичко, пријавил дека истиот ден околу 04.00 часот во угостителски објект во село Сарај, општина Босилово, физички бил нападнат од сопственикот Ѓ.М.(43) од село Просениково. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.