Полицијата трага по млада девојка: Maќеата ја пријавила за исчезната, ја нема веќе 9 дена

Во саботата околу 17 часот, во Полициската станица Кисела Вода, Д.С. (57) од Скопје пријавила дека на 28.10.2018 година во 13.00 часот од домот во непознат правец се оддалечила И.С. (20), ќерка на нејзиниот невенчан сопруг.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.