Наставник физички нападнал ученик во крушевско

Во Полициската станица Крушево, М.М.(40) од село Пресил вчера пријавил дека околу 10.00 часот неговиот 10-годишен син бил физички нападнат од наставникот Љ.А. од село Норово.

Наставникот е вработен во основното училиште „Свети Кирил и Методиј“ – Бучин, подрачно училиште во село Пресил.

Запознаен е Јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.