Започна протестот на ВМРО – ДПМНЕ, учесниците извикуваат Македонија и се пее химната на ВМРО – ДПМНЕ, бараат оставка од Владата

Протестниот марш на ВМРО – ДПМНЕ започнува од штабот на партијата а ќе заврши пред Владата.

Минатата среда, опозициската ВМРО-ДПМНЕ одржа протест на кој лидерот на партијата Христијан Мицковски најави дека секоја среда ќе се одржуваат протести во главниот град и дека протести ќе има и во другите градови низ државата. Тој побара оставка од Владата бидејќи, како што рече, за година и пол ја уништила Македонија.

ВО ЖИВО: Опозицијата со нов протест пред Владата

ВО ЖИВО: Опозицијата со нов протест пред Владата

Публикувахте от Makfax в Сряда, 5 декември 2018 г.