Година: Г

Претседателот на ДИК: Референдумот не успеа!

Share Button

Денеска е Преподобен Евмениј Чудотворец

Share Button

Облачно време со локален дожд

Share Button

Обработени 98,61 проценти: „За“ гласале 91,48, „против“ 5,64 отсто

Share Button

Заев: Ќе има предвремени избори ако пратениците од опозицијата не ја почитуваат волјата на граѓаните

Share Button

Бојкотирачите се подготвуваат за прослави

Share Button

Сите гласачки места се затворени

Share Button

ДИК: До 18.30 – 34,09 отсто излезност

Share Button

Битола до 18 часот и 30 минути излезност 32,58%

Share Button

Австралиска шема и кај нас на социјалните мрежи ќе се објавуваат оние што гласале за Северна, да не се заборави

Share Button

На социјалната мрежа Твитер, членовите на иницијативата „Бојкотирам“ се „пофалија“ дека само од Скопје имаат

ДИК: До 17.40 излезноста е 29,05 отсто

Share Button

Според интернет-страницата на Државната изборна комисија до 17.40 часот на гласање излегле 511.410 гласачи, или

ДИК: Битола до 17 часот излезност 27,63%

Share Button

БИТОЛА

Мотоциклист загина на патот Гостивар – Кичево

Share Button

Битола: До 15 часот 23,10 проценти

Share Button

Битола

МВР: УШТЕ ШЕСТ ИНЦИДЕНТИ ЗА ВРЕМЕ НА ГЛАСАЊЕТО

Share Button