Се почести напади на полицајци.Истепан полицаец од насилник пријавен за семејно насилство

Полицаец при преземање на службени дејствија по пријавен настан „поплака и семејно насилство“, синоќа на полноќ бил физички нападнат.

Полицацецот бил нападнат од Ј. О. (21) од Гостивар. Напаѓачот е приведен и против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.