Мицкоски и ВМРО – ДПМНЕ се приклучија на протестот пред Собрание

 

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ,Христијан Мицкоски, денеска е повторно пред Парламентот, заедно со сите граѓани и протестира против уставните измени, што се очекува да бидат гласани во Собранието денеска.Тој повтори дека тука е со народот и дека протестира пред Собрание, за тоа што се случува во Собрание.