БИТОЛСКИОТ ММА БОРЕЦ,ФИЛИП БОЖИНОВСКИ ОД ШВАЈЦАРИЈА СЕ ВРАТИ СО ГОЛЕМА ПОБЕДА!!!

Филип Божиновски кој вчера учествуваше во Швајцарија, Цирих на турнир во бокс, кикбокс и ММА, во Битола се врати со голема победа со што уште еднаш ја потврди својата професионалност и подготвеност при што убедливо е најдобриот битолски ММА борец.

Вчера во Цирих , Швајцарија,  се вратиме со ПОБЕДА во профи ММА борба за нашиот помошник инструктор, Џиуџицу и ММА борец Филип Божиновски.
Победа со гушење во прва рунда, 4та минута со максимална доминација и контрола на борбата на нашиот борец за која се подготвуваше месец дена.
Голема благодарност до сите наши #спонзори кои помогнаа за оваа борба, голема благодарност до менаџерот #urim #saiti , до целиот тим од #НКБ и сите наши #фанови кои дадоја подршка за нашиот борец да успешно ја продолжи својата спортска кариера и учењето на боречки вештини и спортови.


Продолжуваме
Оss- велат од битолскиот клуб Нинџуцу.

Борбата започна одлично и веќе првиот преден директ заврши во носот на противникот по што по кратко време противникот нападна со влез за рушење каде нашиот борец одлично се одбрани и дојде во позиција да контролира во north-south позиција со заклучка на врат.Во наредните неколку минути имаше надмудрување во партер имајќи предвид дека Рахим Мираједин е purple belt Bjj и добар борач но нашиот борец во ни еден момент не дозволи да ја изгуби контролата за да во 4 та минута сработи одлично takeback од turtle позиција и финишира со rear naked choke- потврдуваат од Нинџуцу.

Нинцуцу клуб од Битола полека но сигурно во своите редови ги има веќе најдобрите борци кои постојано од турнирите се враќаат со големи победи

Прогласувањето на победникот погледнете го на видео снимката:

Борбата започна одлично и веќе првиот преден директ заврши во носот на противникот по што по кратко време противникот нападна со влез за рушење каде нашиот борец одлично се одбрани и дојде во позиција да контролира во north-south позиција со заклучка на врат.Во наредните неколку минути имаше надмудрување во партер имајќи предвид дека Рахим Мираједин е purple belt Bjj и добар борач но нашиот борец во ни еден момент не дозволи да ја изгуби контролата за да во 4 та минута сработи одлично takeback од turtle позиција и финишира со rear naked choke.Накратко како изгледаше борбата бидејќи не бевме во можност да ја снимаме цела.

Публикувахте от Ninjutsu klub"Bitola" в Неделя, 10 февруари 2019 г.