ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА СОНЧЕВО СО УМЕРЕНА ОБЛАЧНОСТ

Дневната температура ќе се движи од 5 до 12 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен северозападен ветер.