18-годишно девојче кое боледува од епилепсија, од вчера е пријавено за исчезнато

Синоќа околу 23 часот во Полициската станица Чаир, Е.И. (37) од Скопје пријавила дека истиот ден од дома во непознат правец се оддалечила нејзината ќерка В.И. (18), која боледувала од епилепсија.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето