Битола утрово 8 степени

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне на места облачноста ќе се зголеми и ќе има локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер, кој во југоисточните делови повремено ќе засилува.

Ова се температурите измерени утринава низ градовите во Македонија: