Во наредните денови врнежи од дожд

Во наредните денови ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди, на места со повремени врнежи од дожд.

Како што соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), од недела кон крајот на денот локално ќе има појава на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен повремено засилен ветер од југоисточен правец.

Утринските температури ќе се движат од еден до 11 степени, а дневната од 12 до 23 степени.