Широк Сокак преполн! ВМРО – ДПМНЕ вечерва одржа митинг во Битола

Вечерва со почеток од 20:30 часот, ВМРО-ДПМНЕ  одржа митинг во Битола.

Пред народот  се обрати лидерот на партијата Христијан Мицкоски и кандидатот за претседател Гордана Силјановска Давкова.

Митингот можете да го погледнете  на следниов линк:

Митинг во Битола 05.04.2019

Во живо од митингот во Битола 🇲🇰#ПравдаЗаМакедонија #ТатковинатаПовикува

Публикувахте от Hristijan Mickoski в Петък, 5 април 2019 г.