Кога во Битола немало водовод, граѓаните полнеле вода од овде, чешмата кај Офицерски од 20-век се уште е заборавена

уредник

Author Posts

Кога во Битола немало водовод, граѓаните полнеле вода од овде, чешмата кај Офицерски од 20-век се уште е заборавена

Коментарите се исклучени на Кога во Битола немало водовод, граѓаните полнеле вода од овде, чешмата кај Офицерски од 20-век се уште е заборавена
Share Button

Кумановец ја полил влезната врата на комшиите со бензин и ја запалил !

Коментарите се исклучени на Кумановец ја полил влезната врата на комшиите со бензин и ја запалил !
Share Button

Полицијата приведе 9 лица по синоќешните протести

Коментарите се исклучени на Полицијата приведе 9 лица по синоќешните протести
Share Button

Двор е кај Клиничка болница Битола …неуреден и нечист (фото)

Коментарите се исклучени на Двор е кај Клиничка болница Битола …неуреден и нечист (фото)
Share Button

ЕВЕ КАКОВ Е СЕГА БЕЗИСТЕНОТ ВО СРЦЕТО НА БИТОЛА, КАКО КОЧИНА! (ФОТО)

Коментарите се исклучени на ЕВЕ КАКОВ Е СЕГА БЕЗИСТЕНОТ ВО СРЦЕТО НА БИТОЛА, КАКО КОЧИНА! (ФОТО)
Share Button

Лето 2018, град на Конзулите, град во кој ќе наминат туристи ама дај Боже овие работи да не ги погледнат. Безистен Битола фото Изграден е во 15 век од страна на Румелискиот Беглер-бег, големиот везир и познат ктитор Кара Даут паша Узунчаршили. Иако овој објект изгледа мошне сигурно, сепак во текот на своето постоење честопати бил ограбуван
Complete Reading

Ако не па ВМРО да го вратиме ?

Коментарите се исклучени на Ако не па ВМРО да го вратиме ?
Share Button

Jordanka Ivanovska-Joci пред 18 мин. ·  Црните сталинистички листи на власта. Браво. Ако не па ВМРО да го вратиме ? Не бе, вие сте достојни наследници на Груевски, главом и брадом.  Иста маса, иста песна. Само побрзо од нив ќе патувате во опозиција. Саше Ивановски Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк   ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА 
Complete Reading

УЧЕСНИЦИТЕ НА ПРОТЕСТОТ БАРААТ ОСТАВКА ОД ПРВИОТ ЧОВЕК НА МВР

Коментарите се исклучени на УЧЕСНИЦИТЕ НА ПРОТЕСТОТ БАРААТ ОСТАВКА ОД ПРВИОТ ЧОВЕК НА МВР
Share Button

Протестот започна со молитва

Коментарите се исклучени на Протестот започна со молитва
Share Button

Create AccountLog In Your Account