Општинското финансирање на медиуми – скриено субвенционирање и влијание

Општинското финансирање на медиуми – скриено субвенционирање и влијание

Коментарите се исклучени на Општинското финансирање на медиуми – скриено субвенционирање и влијание
Share Button

AJM Дел од општините доделуваат финансиски средства во медиумите за медиумски простор, но и за информирање и следење на нивните активности, покажуваат последните податоци во медиумите. Општините треба да престанат да одвојуваат средства за купување рекламен простор како форма на скриено субвенционирање кое неизбежно води кон влијание врз нив, предупредуваат познавачите. Најмалку четири општини лани и
Complete Reading

ВИДЕО ОД ПРОТЕСТИТЕ НА РОМИТЕ ВО РЕСЕН: Оган и блокади на патот!

Коментарите се исклучени на ВИДЕО ОД ПРОТЕСТИТЕ НА РОМИТЕ ВО РЕСЕН: Оган и блокади на патот!
Share Button

 

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов си купил викендица од 55.000 евра а има и 4 стана !

Коментарите се исклучени на Скопскиот градоначалник Петре Шилегов си купил викендица од 55.000 евра а има и 4 стана !
Share Button

Да не беше трагично ќе беше смешно (фото)

Коментарите се исклучени на Да не беше трагично ќе беше смешно (фото)
Share Button

Лисици се симнаа во Штип. Се шетаат и низ градот

Коментарите се исклучени на Лисици се симнаа во Штип. Се шетаат и низ градот
Share Button

Лисици се симнаа во Штип. Се шетаат на патеката и во населбата Баби. Нивното присуство таму е забележано последните неколку денови, а досега штипјани на овие две локации виделе најмалку 6 лисици. Уште повеќе нив ги има во околните села и наслеби, каде веќе се вистински проблем: Најнапред ни прават проблем на нас, на ловџиите
Complete Reading

Петре, добро е, се навикнавме!

Коментарите се исклучени на Петре, добро е, се навикнавме!
Share Button

„Петре добро е се навикнавме” е насловот на оваа фотографија која е дел од реакцијата на твитерџиите за нездата на комарци со која се соочуваат скопјани деновививе. Градот Скопје за престојниот викенд најави ново прскање против комарци. Авионска дезинсекција против возрасни форми комарци ќе се изврши на 11 и на 12 август – в сабота
Complete Reading

Негователката од гевгелиската градинка која на расплакано девојче му се обраќала со” краво” била тазе вработена

Коментарите се исклучени на Негователката од гевгелиската градинка која на расплакано девојче му се обраќала со” краво” била тазе вработена
Share Button

First Children’s Embassy in the World Megjashi Republic of Macedonia пред 14 мин. · 

Хах…смешки!Заев ќе ја спасува Општина Битола од нов „Транспортер“

Коментарите се исклучени на Хах…смешки!Заев ќе ја спасува Општина Битола од нов „Транспортер“
Share Button

Create AccountLog In Your Account