Актуелно

Заев опкружен со телохранители на митингот за референдумот во Битола(видео)

Share Button

Курир:Заев се соочи со слаба поддршка и во Битола: Си донесе и автобуси, но залудно

Share Button

Ве прислушувам: Градоначалникот на Демир Хисар им се заканува на вработените

Share Button

Прва затворска пресуда (казна) во Македонија за напаѓач на новинар

Share Button

Општинското финансирање на медиуми – скриено субвенционирање и влијание

Share Button

AJM Дел од општините доделуваат финансиски средства во медиумите за медиумски простор, но и за информирање

ВИДЕО ОД ПРОТЕСТИТЕ НА РОМИТЕ ВО РЕСЕН: Оган и блокади на патот!

Share Button

 

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов си купил викендица од 55.000 евра а има и 4 стана !

Share Button

Да не беше трагично ќе беше смешно (фото)

Share Button

Лисици се симнаа во Штип. Се шетаат и низ градот

Share Button

Лисици се симнаа во Штип. Се шетаат на патеката и во населбата Баби. Нивното присуство

Петре, добро е, се навикнавме!

Share Button

„Петре добро е се навикнавме” е насловот на оваа фотографија која е дел од реакцијата

Негователката од гевгелиската градинка која на расплакано девојче му се обраќала со” краво” била тазе вработена

Share Button

First Children’s Embassy in the World Megjashi Republic of Macedonia пред 14 мин. · 

Хах…смешки!Заев ќе ја спасува Општина Битола од нов „Транспортер“

Share Button

Во Битола денес избран вториот потпретседател на Шумска полиција и администрација

Share Button

Ванковска за Заев: Му утврдија отсуство на реформи, корупција во власта, лошо судство, а тој среќен

Share Button

Притворот полош од затворот: Катастрофални услови во казнено-поправните установи

Share Button

Според Годишниот извештај на Народниот правобранител, македонските затвори немаат елементарни услови за престој.