Актуелно

Притворот полош од затворот: Катастрофални услови во казнено-поправните установи

Share Button

Според Годишниот извештај на Народниот правобранител, македонските затвори немаат елементарни услови за престој.

Заев пред оставка,народот на потег?

Share Button

Ако не па ВМРО да го вратиме ?

Share Button

Jordanka Ivanovska-Joci пред 18 мин. ·  Црните сталинистички листи на власта. Браво. Ако не па ВМРО

Талат Џафери го испрати Договорот за потпис кај Иванов

Share Button

И оваа вечер имаше протести – за утре граѓани најавија нов протест

Share Button

ВИДЕО Спречен инцидент на потпишувањето на Договорот

Share Button

Дали поради договорот помеѓу Скопје и Атина ќе се менува изгледот на битолската фонтана кај Магнолија?

Share Button

Моќна порака од Битола: Името не го даваме!!!(видео+фотогалерија)

Share Button

Битолчаните испратија од Битола моќна порака Не за промена на името на нивната мајка Република

ГДУ Битола со акцијата:Ја будиме дамата која удобно спие во својата фотелја

Share Button

СКАНДАЛ:КИРАЦОВСКИ, ДО КОГА СО ТВОЈОТ МИЛЕНИК „МАКТЕЛ“ ЌЕ СПИНУВАТЕ ДЕКА МАКЕДОНЦИТЕ СЕ МАЛЦИНСТВО ВО МАКЕДОНИЈА?!

Share Button

ОД ЕДНА МАЈКА ОД БИТОЛА ДО ДОТИЧНАТА ГРАДОНАЧАЛНИЧКА

Share Button

Olgica P Mijalkova пред 22 часа

Хаос во Скопје од невремето,поплавени улици, паднати дрва во центарот на градот

Share Button

НОВА ХУМАНА МИСИЈА НА „СОС БАЛКАНМЕДИА“ (ГАЛЕРИЈА -ВИДЕО)

Share Button

Здружение за еднаква застапеност на лица со посебни  Потреби во  медиумите СОС БАЛКАНМЕДИА-Охрид ,продокжуа со

КИРАЦОВСКИ-Вратата на Рајот и вратата на пеколот се една до една,таму се оди најнапред кај Св. Петар не во Мактел и Апла.мк!

Share Button

Полицаец во цивил сакал да постави знаме на јарбол во Битола, колегите го привеле

Share Button