Можеби и во сопствениот двор си постапува вака?

Share Button

Во секој град има депонии, ги има и во Битола, посебно веќе подолг временски период се нагласува низ јавноста за депонијата над Битола кај обиколницата над Битола на патниот правец А3 Прилеп- Битола-Ресен .Неодамна во два наврати местото беше посетено и од министерот без ресор Самка Ибраимовски кој изјави дека депонијата ќе биде исчистена.Покрај тоа и “Ромски Граѓански Парламент”
Complete Reading

Share Button

Lazar Uzunov

Share Button

Во Битола денеска ќе биде сончево и тивко, во овој момент температурата изнесува 23 степени Времето денеска во земјава ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност, а попладне во планинските подрачја со ретка појава на дожд и грмежи.Температурата ќе се движи од 30 до 38 степени. Во Скопје ќе биде сончево
Complete Reading

Share Button

Share Button

На 13.07.2017 г. кога го празнувавме споменот на Соборот на Светите Апостоли и светиот апостол Павле, Митрополитот Преспанско-пелагониски г. Петар отслужи во пределот посветен на Светите Петар и Павле, во храмот на Сите Македонски Светители во Битола. Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни. Преспанско Пелагониска Епархија

Share Button

Share Button

Share Button

Рано утрово, околу 05,50 часот, на локалниот пат Битола- Граничен премин „Меџитлија“, во атар на с.Кравари, се случила сообраќајна незгода во која патничко моторно возило „Ауди“, управувано од З.М.(27) од Битола, излетало од коловозот и се превртело.

Create AccountLog In Your Account