Занимливости

Ако сакате да бидете здрави, еве колку часа треба да спиете секоја ноќ

Share Button

Во најновиот проект на Американската Национална фондација за спиење се вклучени 12 медицински стручњаци кои

Што и да направиш секогаш ќе те критикуваат и ќе зборуваат лошо за тебе…

Share Button

Бездомник побарал пари од свештеник: Тоа што следело разбесни илјадници луѓе!

Share Button

Снимката која овој јуни предизвика најбурна реакција на социјалните мрежи е видеото на кое бездомник

ТЕЧНОСТИ ШТО ГО ЗАЈАКНУВААТ ИМУНИТЕТОТ

Share Button

Антибиотиците заедно со витаминот Ц помагаат во борбата против ракот

Share Button

Зошто утринското кафе не треба да го пиете пред 10 часот?

Share Button