Бездомник побарал пари од свештеник: Тоа што следело разбесни илјадници луѓе!

Share Button

Снимката која овој јуни предизвика најбурна реакција на социјалните мрежи е видеото на кое бездомник приоаѓа на црковно лице и бара од него пари. Тоа што се случило по оваа молба, многумина не га очекувале, а одговорот на свештеникот налути голем број на луѓе кои ја прегледале снимката. Видеото до сега има 7.1 милиони прегледи,
Complete Reading

Share Button

Share Button

Share Button

Create AccountLog In Your Account