Полицијата и УЈП во ноќна акција во битолски ноќен клуб, 4 лица приведени и пронајдена дрога

Полицијата и УЈП во ноќна акција во битолски ноќен клуб, 4 лица приведени и пронајдена дрога

Коментарите се исклучени на Полицијата и УЈП во ноќна акција во битолски ноќен клуб, 4 лица приведени и пронајдена дрога
Share Button

Битолската полиција ноќеска заедно со УЈП при контрола на ноќен клуб приведиле четири лица и пронашле дрога – дознава новост.мк . Повеќе детали наскоро    

ГДУ:Ајде да видиме дека ова навистина може да биде „Едно општетсво за сите“

Коментарите се исклучени на ГДУ:Ајде да видиме дека ова навистина може да биде „Едно општетсво за сите“
Share Button

Граѓанско демократската унија го поздравува напредокот нотиран во

Непознат сторител ги демолирал автомобилите на Шилегов и неговата сопруга

Коментарите се исклучени на Непознат сторител ги демолирал автомобилите на Шилегов и неговата сопруга
Share Button

Во Струмица на улица…”си работат”

Коментарите се исклучени на Во Струмица на улица…”си работат”
Share Button

Jordan Kostov 1 час · 

Плочките низ Широк Сокак во Битола кои се поместуваа при движење се санираат, активност токму таму(фото)

Коментарите се исклучени на Плочките низ Широк Сокак во Битола кои се поместуваа при движење се санираат, активност токму таму(фото)
Share Button

Битолчани со пофалби за јавната чешма кај Саат Кулата во центарот на градот

Коментарите се исклучени на Битолчани со пофалби за јавната чешма кај Саат Кулата во центарот на градот
Share Button

Народниот правобранител: Надлежните да преземат мерки и да обезбедат училишта без насилство

Коментарите се исклучени на Народниот правобранител: Надлежните да преземат мерки и да обезбедат училишта без насилство
Share Button

Народниот правобранител го осудува отсуството на навремена и соодветна реакција за превенирање на насилство меѓу учениците, и ги потсетува одговорните во училиштата, како и пошироко заедницата дека училиштето е воспитно образовна установа, која има обврска и должност да обезбеди грижа и заштита на децата, како и да преземе превентивни мерки за спречување на насилството меѓу
Complete Reading

Хигиеничарот кој нападна ученик во основно училиште во Битола е суспендиран

Коментарите се исклучени на Хигиеничарот кој нападна ученик во основно училиште во Битола е суспендиран
Share Button

Create AccountLog In Your Account