Инфо – блиц

Кривична пријава заработи Миленко Неделковски за ширење говор на омраза на социјалните мрежи

Share Button

Денеска сончево и топло со температура до 28 степени

Share Button

ТЕРА:Голем пожар во Битола

Share Button

Мицкоски и Заев како што тргнале, ќе ја турнат Македонија во бездна – велат од ГДУ

Share Button

ОО на СБМ Битола денеска со промоција на книгата „Битолска партизанска меморија“

Share Button

ОО на СБМ Битола во рамките на проектите поддржани од Министерство за култура на Република

Локализиран пожарот кај Беласица

Share Button

Плинот од денеска повторно по нова цена

Share Button

ОЈО:Моника Ристевска продавала дрога низ Скопје

Share Button

Времето денес сончево и топло до 27 степени

Share Button

Битола блокирана, Наташа Петровска со кривична одговорност

Share Button

Протест пред општина во Битола (фото)

Share Button

Незадоволни од најавената измена на тарифата за превоз на патници, битолските превозници денес излегоа на

Незадоволни од најавената измена на тарифата за превоз на патници, битолските превозници излегуваат на протест

Share Button

Дисциплинска за попречување новинар да известува од референдумот

Share Button

Четврток неработен ден за сите граѓани на Република Македонија

Share Button

Министерството за труд и социјална политика соопшти дека согласно со Законот за празниците на Република

Тошевски: Граѓаните мора да плаќаат од 2000 до 7000 денари за ученички превоз поради градоначалничката Петровска

Share Button