Инфо – блиц

Инцидент на гласањето во Ново Лисиче, врие полиција – неколку приведени

Share Button

МВР со апел до граѓаните и партиите: Во текот на утрешниот ден да се почитуваат законите

Share Button

Министерствотo за внатрешни работи апелира до граѓаните, политичките партии и нивните симпатизери, во текот на

Вечерва во близина на Арачиново, голем пожар

Share Button

ДЕФЕКТОТ ВО РЕК БИТОЛА САНИРАН: Избила склопка, предизвикан помал пожар – нема повредени, блокот е вратен во функција

Share Button

Судскиот процес на СЈО познат како „Транспортер” започнува одново

Share Button

Суви коловози на државните патишта

Share Button

Сончево и свежо со мала до умерена локална облачност

Share Button

Времето денеска ќе биде сончево и свежо со мала до умерена локална облачност. Ќе дува

Прекршочни пријави за „1 ТВ“ и ТВ „Сонце“, не го почитувале дозволеното време за реклами за референдумот

Share Button

Агенцијата за аудио и аудиовизуелните медиумски услуги констатира дека по јавното укажување од 14 септември,

Од утре температурен шок

Share Button

Значителна промена на времето со заладување и силен ветер од утре најави Управата за хидрометеоролошки

Заев ќе го менува градоначалникот на Демир Хисар?!

Share Button

Демирхисарскиот градоначалник е пуштен од полициската станица

Share Button

Додека Меркел дели лекции, во Германија протести со слики на убиените од азилантите!

Share Button

Во Германија деновиве се одржаа маршеви во чест на загинатите, кои беа  брутално убиени  од

Сончево и топло

Share Button

МВР: Потпишани се договори за набавка на панталони, ракавици, чизми, џемпери, кошули за полицајците

Share Button

Сообраќајот на патот Ресен-Битола е блокиран

Share Button