Инфо – блиц

Се менува законот: Царината ќе може да ни ги блокира сметките

Share Button

Специјално одделение во затворот Идризово за борци на ИСИС

Share Button

Авионот полета спијте сега мирно

Share Button

Можете мирно да спиете! Публикувахте от Валентин Манасиевски в Петък, 10 август 2018 г.

Засега нема западнонилска треска во Македонија

Share Button

Штипскиот суд одлучи: Игор Спасов ќе се лекува во Идризово, а не на слобода

Share Button

Апел за помош на битолчанец.Да донираме за Кире Главинчевски

Share Button

Kire Glavinchevski 25 јуни ·

ФОТО: Гори депонијата „Мегленци“, можни се огромни штети

Share Button

Писмо:Зарем е ова “животот” за сите кој сдс го ветуваше предизборно?

Share Button

Коѕиас:Сaми сакаат да се викаат Северна Македонија (видео)

Share Button

Од изјавата на Коѕиас линк ТУКА ВИДЕО      

Македонија нема да добие датум за преговори оваа година!Можно е условно отворање на преговори во јуни 2019

Share Button

Од денес битолчани добиваат повисоки сметки за услугите на ЈКП Водовод и ЈКП Нискоградба

Share Button

Иванчо Тошевски пред 22 мин. ·

Временска прогноза:До четврток претежно облачно и посвежо време со врнежи од дожд и ретки грмежи

Share Button

Кога во Битола немало водовод, граѓаните полнеле вода од овде, чешмата кај Офицерски од 20-век се уште е заборавена

Share Button

Двор е кај Клиничка болница Битола …неуреден и нечист (фото)

Share Button

ЕВЕ КАКОВ Е СЕГА БЕЗИСТЕНОТ ВО СРЦЕТО НА БИТОЛА, КАКО КОЧИНА! (ФОТО)

Share Button

Лето 2018, град на Конзулите, град во кој ќе наминат туристи ама дај Боже овие