Инфо – блиц

Поради пожар сообраќајот е во прекин во двата правци на регионалниот пат Р-1101 Прилеп-Градско

Share Button

ПРЕКИН НА СООБРАЌАЈ: На 17.09.2017 година од 15:20 часот на регионалниот пат Р-1101 Прилеп-Градско, во

Пожар пред Прилеп видео

Share Button

Пред четириесеттина минути во фб   групата Ѕид на Сообраќајниот срам објавено е видео за

Моментално Мал Париз под линија (фото)

Share Button

(фото превземено од Фејсбук)

Фото: Гори Шар Планина

Share Button

Пожар изби во шумата на Шар Планина, според фотографиите до кои дојде Курир може да

Викендов топлотен бран од жолта фаза

Share Button

Македонија денеска и утре ќе биде зафатена со температури од жолта (алертна) фаза. Температурата денеска

Седница на ДИК за локалните избори

Share Button

Иако сите очекуваа, ни Жаре во Прилеп ниту пак Горан во Битола

Share Button

Според Социјалната мрежа и многубројните коментари, прилепчани беа, кандидат за градоначалник од СДСМ да биде

Фото: Гори Охридската касарна, жителите во паника-пожарот се шири кон околните куќи

Share Button

Погледнете,Велес наплатна рампа

Share Button

‎Филип Атанасовски‎ до: Ѕид на сообраќајниот срам пред 14 минути · Veles naplatana rampa spavas li mirno

ФК Пелистер – ФК Скопје 0:0.Пелистерци накратко не играа, искажаа револт за неисплатените плати

Share Button

Денес на стадионот под Тумбе кафе во Битола со почеток во 16:00часот започна фудбалскиот натпревар

Влада ќе ја укинува забраната: Алкохол ќе може да се купи нон стоп

Share Button

Во финална фаза се законските измени со кои ќе нема временско ограничување за продажба на