ААВМУ, АЕК и медиумите да се заштитат од политичко мешање

(META) 

Share Button

Се одложи првототочиште за судскиот предмет Транспортер, поради што една одобвинетитене се појави во судницата.Имено Ј.Н.Д појаснила дека не успеала да стигне на судското рочиште поради сообраќајна незгода Судечкиот совет, главната расправа ја одложи за 6 ноември 2017 год. во 11.00 часот за кога ќе испрати и опомена за стражарно приведување за обвинетата која не беше
Complete Reading

Share Button

По повод промоцијата на монографијата „Манаки“ посветена на творештвото на Милтон и Јанаки Манаки, направивме интервју со Роберт Јанкулоски во просториите на Македонскиот центар за фотографија, кој се наоѓа во Мала станица.

Share Button

Share Button

Share Button

Share Button

На 26.09.2017 година во 16.30 часот на крстосницата за с.Меџитлија, од страна на полициски службеници од Полициска станица за Граничен премин и Граничен надзор „Меџитлија“ било запрено патничко возило „Мерцедес“ со битолски регистарски ознаки, управувано од Т.Н. (55) од Битола.  Како сопатничка во возилото била затекната Е.Б. (51) од Република Албанија. Полициските службеници извршиле преглед
Complete Reading

Share Button

Share Button

Create AccountLog In Your Account