20 ПОЖАРНИКАРИ СЕ БОРАТ СО ПОЖАРОТ ВО КУМАНОВО: Голема материјална штета е направена, едно лице е повредено

Share Button

Share Button

Голем пожар во моментов гори во Куманово, а според нашите информации пожарот зафатил дел од имотно правниот општински сектор на општината Куманово, додека во подземјето на овој објект се наоѓа и познат кумановски ресторан. Повеќе информации очекувајте наскоро…

Share Button

Share Button

Зголемување на платата за 10% за сите припадници во армискиот состав, најави министерката за одбрана, Радмила Шекеринска. Средствата за оваа намена биле предвидени во буџетот за 2018, потврди и министерот за финансии, Драган Тевдовски, кој заедно со Шекеринска денес беше во посета на штипската касарна „Јане Сандански“.   Целата вест можете да ја прочитате на ММС.МК

Share Button

Сообраќајот на магистралниот пат Делчево – Македонска Каменица кај местотот викано Лештаро е во прекин во двата правца. Како што информираат од АМСМ прекинот е поради сообраќајна незгода.

Share Button

Share Button

Share Button

Create AccountLog In Your Account